توان نیوز
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
منو اصلی
 • کد مطلب : 50360
 • تعداد نظرات : 0
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
 • سرویس : استان ها
 • بیرجند|رئیسی: ۲۲ بهمن نماد زنده نگه داشتن راه امام(ره) است

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی دقایقی قبل در جمع مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ...>

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی دقایقی قبل در جمع مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند اظهار داشت: دشمن فتنه جدیدی را در حال حاضر ایجاد کرده و آن هم ایجاد یاس و نا امیدی در بین مردم است.

  وی با بیان اینکه امروز حضور فرهیختگان و دلدادگان با هر سلیقه و گرایشی را شاهد هستیم که دلداده به انقلاب اسلامی و پایبند به میثاق با ولایت و رهبری هستند، افزود: مردم ایران پایبند میثاق با ولایت و رهبری بوده و تایید کننده آنچه که در این ۳۹ سال از افتخارات و عزت‌ها که ملت ایران آفریده هستند.

  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه همه روزها روز خدا است اما ۲۲ بهمن یوم‌الله است، بیان کرد: اینکه این روز را یوم‌الله می‌گویند برای جلوه قدرت لایزال الهی است که در این روز به صورت یک معجزه بود.

  حجت‌الاسلام رئیسی گفت: در این روز مردم ایران بر حکومت ستم شاهی پیروز شدند که امر معجزه آسایی بود و ۲۲ بهمن فقط یک حرکت تشریفات نیست بلکه همراه با خود پیام‌ها و سخن‌ها دارد‌. در هر سالی که ۲۲ بهمن را برگزار می‌کنیم و یادآوری پیروزی ملت  و جشن فتوحات است که حاصل شده و در سال جاری آنچه حاصل شده برداشتن غده سرطانی بر سر راه بشریت بود که پیروزی بزرگی است.

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: عنصری که در امت جمهوری اسلامی وجود دارد   این است که هیچگاه امت متوقف نمی‌شود وهمواره این ملت به عقب بر نمی‌گردد زیرا  برگشت به عقب فکر عمل جاهلی بوده و امت اسلامی به پیش می‌رود نه عقب گرد دارد و نه توقف و پیام آن پیشرفت و دستاورد هایی برای مردم امت اسلامی دارد.

  نعمت ولایت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست

  رئیسی افزود: امروز آنچه در ایران ۴۰ ساله نصیب ملت ایران شد  نعمت عظیمی است که با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست زیرا نعمت ولایت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست خدا ما را غرق نعمت های مادی معنوی قرارداده و تنها برای نعمت ولایت منت گذاشت.

  وی بیان داشت: عنصر امت عنصر امام و مقتدا در امت تعیین کننده است امام در این کشور کار بزرگی انجام داد که اولین گام احیای اسلام بود و در این سالها  دشمن تلاش کردند تا اسلام را منزوی کنند اما کار بزرگ امام خاتمه دادن به حکومت ستم شاهی بود که باعث ننگ برای ملت ایران بود زیرا  خیانت های رژیم شاهنشاهی همین بس که  حضور برای حضور خارجی ها  در کشورمان فراهم شده و  برای مردم ما یک سرباز آمریکایی حرف وتعیین تکلیف می‌کرد .

  رئیسی با بیان اینکه قانون کاپیتولاسیون  یکی از مواردی بود که به دلیل حضور استکبار در کشور برای ما وجود دارد، افزود: آنچه که استکبار نسبت به ملت ایران تعیین کننده باشد ننگ بزرگی برای کشور ما بود اما  امام خمینی(ره)  به این امر خاتمه داد.

  برخی دین را تنها در امور فردی می‌دانند

  وی با بیان اینکه نسل جدید باید بداند چه در زمان شاهنشاهی  رخ داده است اظهار داشت: باید نسل جوان بداند چه  اتفاقی افتاده که می‌خواهیم آن را جشن بگیریم ویکی از آن اتفاقات  ایجاد حکومتی بر مبنای دین و آموزه‌های دینی بود امروز برخی دین را امور فردی بیان می‌کنند.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دین برای اداره زندگی معاصر جامعه در عرصه های مختلف سخن و پاسخ دارد سکولاریسم الحادی تنها تهدید برای ما نیست، دانشگاه‌ها حوزه‌ها و فرهیختگان ما تهدید برای آنها سکولاریسم تنها نیست سکولاریسم اجتماعی یعنی کسانی که دین را فردی معرفی و برای آن ارزش جایگاهی قائل نمیشوند از دیگر تهدیدات بوده زیرا برخی  می‌گویند مگر می‌شود با دین جامعه را سعادتمند کرد  و این درحالی است که آنچه شاهدیم این است که به برکت دین خون شهدا حاصل شده است.

  رئیسی افزود: ۲۲ بهمن و انقلاب نهضت اسلامی را در مرزهای جغرافیایی محصور ندانست رفع ظلم از مردمی که امروز تحت ستم اند از دیگر اهداف انقلاب بود وکم کم  نهضت اسلامی نهضتی فراگیر شد و این بیداری که امروز شاهد آن هستیم هویت خود را مردم باز یافته وهمه می‌خواهند مسلمان زندگی کنند.

  وی با بیان اینکه بیداری اتفاق افتاده مردم بیدار شده اند و نمی توان این بیداری را  عوض کرد، اظهار داشت: مردم دین را شناختند ودر ۲۲ بهمن ایجاد خود باوری غرور در ملت ایران می‌ شود زیرا امام مادر  22 بهمن ملت ایران را به خودباوری  رساند و در برابر تفکری که نجات گره گشایی را در خارج از مرزها دانسته اما امام فرهنگ ما می توانیم را احیا کرد در همه عرصه ها شعار ما این است ملت ما ملتی توانمند است.

  مشکلات جامعه به دلیل عدم اعتماد به جوانان است

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: مگر می‌شود ملتی که این همه میزان ذخایر نفتی، نیروی کار آمد متخصص، با وجود این ملت مگر می‌شود مشکل باشد، اگر مشکلی در جامعه وجود دارد، از آن جایی است که برخی به توانمندی جوانان اعتماد نکرده و گره گشایی را در خارج مرزها می‌دانند اما رهبری تاکید دارند اقتصاد مقاومتی برون زا برون نگر باید از توانمندی علمی داخل کشور استفاده شود.

  رئیسی افزود: ما کی گفتیم به تجربه دیگران نگاه نمی‌کنیم ما مدعی هستیم اقتصاد ما اقتصاد برون زا است، بدست توانمند متخصصان داخلی است در انقلاب خیزش هایی که اتقاق افتاده باوری بوده که ملت باید یا وابسته به شرق و یا غرب باشد اما اثبات شد که می توان اصل نه شرقی نه غربی بودن را عملیاتی کرد امسال که در آستانه ۴۰ سالگی هستیم اثبات شده نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی است.

  قالب بودن نگاه رهبری در همه شئون زمینه رفع مشکلات کشور و پیشرفت جامعه است

  وی بیان داشت:مردم در شعارهای خود میخواستند در جامعه عدالت اجرا شود و اما هم بر این امر هم تاکید داشت و همه ها تلاش برای تحقق جامعه اسلامی بود اما   برخی کاستی ها وجود دارد و سئوال این است  چرا ما در گوشه کنار نسبت به مسائلی مانند اقتصادی معیشتی مشکلاتی داریم اگر بخواهیم یک جمله بگوییم این است که از اول پیروزی انقلاب هر جا روحیه انقلابی عمل شد آنجا حوزه موفقیت ما بود اما آنجا که زاویه گرفتند برای دست اندرکاران، اما آنجا جای مشکل ما بود هر کدام از مشکلات از آن جایی است که نگاه کارشناس مسئول با نگاه مردم فاصله داشت قالب بودن نگاه رهبری در همه شئون زمینه رفع مشکلات کشور و پیشرفت جامعه است.

  وی بیان داشت:سخنان رهبری برگرفته از دین بوده و حلقومش حلقوم دین و سخن خدا پبامبر است امروز توانمند ترین آگاه ترین دلسوز ترین فرد به این ملت رهبری است و سخن او سخن همه ملت ایران است چه باید کرد وآنچه امروز در سالانه انقلاب مطرح است این که باید به این گفتمان پای بند بود وحدت و انسجام ملی حفظ شود دشمن  به دنبال تفرقه است راهبرد دشمن را باید نقش بر آب کرد آنچه این گفتمان اقتضا دارد الگوی پیشرفت را ترسیم و در قالب بومی منطبق با ارزش های دینی ترسیم شود جامعه ای بر پا شده مبارزه با فقر،تبعیض مبارزه با فساد سرلوحه کار امام و رهبری است.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: فقر وفساد زیبنده کشور ما نیست ،مبارزه با فساد دستور کار نظام است مردم در سال ۵۷ هم به دنبال جامعه ای که در آن فساد تبعیض نباشد بود امروز  بر آن تاکید می‌کنند.

  با تاسیس شبکه ملی مجازی زمینه شغلی زیادی فراهم می‌شود

  رئیسی افزود: امروز از دست یافته بشر به نام اینترنت بر تمام لایه های زندگی جا پیدا کرده و کسی منکر آن نیست اما آنچه رهبری به همه دولت مردان فرمود شبکه ملی تاسیس شود زیرا با راه اندازی شبکه ملی ما را از خطرها  مصون می‌سازد ، شبکه ملی یک امری روشن و برتر است کار کردن روی این امر کارشدنی است اقتصاد فضای مجازی امروز صد هزار نفر را مشغول کرده اگر ملی باشد بیشتر فضای اشتغال فراهم می‌شود.

  وی با بیان اینکه  زعفران عناب زرشک، کالای استراتژیک زیادی در کشور وجود دارد که باید به دست توانمند جوانان فراوری آنها انجام شود، اظهار داشت: امروز همه نهادها احزاب گروه‌های سیاسی باید دست به دست هم دهیم تا کشور پیشرفت و جای دو قطبی شدن هیچ فایده ندارد  و باید به سمت جامعه منسجم پیش رفت  زیرا اگر کار را به مردم واگذار کنیم مشکلات برطرف می شود.

  رئیسی افزود: مردم  نشان داده اند در همه عرصه‌ها توانمند بوده، در جبهه های ما مردم خود رفتند این کشور مزین به حضور مردم است مردمی که  کار مردم را به خود مردم واگذار کردن گره‌گشایی است دشمن دنبال آن است تا حوزه تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه  کمرنگ و محدود کند اما معتقدیم کارشناسان باید نظارت کرده و از محدود سازی منطقه در جهان پرهیز شود.

  وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی هیچ جای آن قابل مقایسه با قبل نیست کار زیاد شده اما وضع موجود با وضع مطلوب فرق دارد، برنامه ها نشست هایی هست در جهت گره گشایی کار برداشته شود نزولات آسمانی کم است ما را در پیروزی انقلاب سربلند بوده  وتهدیدها را به فرصت تبدیل کردند، افزود: مردم خراسان جنوبی مردمانی پای کار هستند زیرا امروز  جمعیت بی نظیری و تماشایی در راهپیمایی شرکت کرده  ومدیران ما برای این استان باید کار و تلاش بیشتری کرده و برای رفع مشکلات معیشتی با حساسیت دنبال شود و با همت مدیران برطرف شود.

  انتهای پیام/م

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  پیشخوان روزنامه
  پربیننده ترین ها
 • 24 ساعت گذشته
 • هفته گذشته
 • ماه گذشته
 • آخرین خبر
  تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
  شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده حامی معلولین کشور
  طراحی سایت سئو