توان نیوز
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
منو اصلی
 • کد مطلب : 22277
 • تعداد نظرات : 0
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۷
 • سرویس : فرهنگی
 • پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (۵)

  برترین ها: اگر یک کتابخوان حرفه ای نباشید و بخواهید کتابی در دست بگیرید و مطالعه کنید و از طرفی فرد خبره ای هم اطرافتان نداشته باشید، مجبورید به لیست های مختلف مراجعه کنید. اما فراوانی این لیست ها که بر اساس معیارهای مختلف و توسط افراد با سلایق متفاوت تهیه شده اند، شما را ...>
  برترین ها: اگر یک کتابخوان حرفه ای نباشید و بخواهید کتابی در دست بگیرید و مطالعه کنید و از طرفی فرد خبره ای هم اطرافتان نداشته باشید، مجبورید به لیست های مختلف مراجعه کنید. اما فراوانی این لیست ها که بر اساس معیارهای مختلف و توسط افراد با سلایق متفاوت تهیه شده اند، شما را بیش از پیش گیج خواهد کرد.
   
  ما به کمک شما آمده ایم و در این مطلب قصد داریم پرفروش ترین کتاب ها یا رمان ها در سرتاسر دنیا در دهه ها و قرن های اخیر را برایتان معرفی کنیم. این معیار که غالب جوامع مختلف در نسل های مختلف، یک کتاب را پسندیده باشند قطعا یکی از بهترین و معتبرترین لیست های «کتاب های واجب برای خواندن» را شکل خواهد داد. پس بجنبید و لذت خواندن کتاب های زیر را از دست ندهید.
  ۸۱٫ «سه شنبه ها با موری» اثر میچ آلبوم

  زمانی که جوان بودید و در حال جستجو، احتمالاً کسی در زندگی شما بوده، مثل پدربزرگ، مادربزرگ، معلم یا دوست، شخصی مسن تر، عاقل و صبور که با توصیه هایش راهتان را در زندگی پیدا می کردید. برای میچ آلبوم، این شخص استاد دانشگاه او در حدود بیست سال پیش بود. شاید شما هم مانند میچ، در مسیر موفقیت رد این مربی را گم کرده اید و روشنگری ها رنگ باخته اند. دوست ندارید دوباره آن شخص را ببینید و سؤال های بزرگ تری که مدام ذهنتان را مشغول کرده اند، از او بپرسید؟
  میچ آلبوم این شانس دوباره را داشت. او موری را در آخرین ماه های زندگی این پیرمرد پیدا کرد. میچ باخبر می شود که او در حال مرگ از بیماری ای ال اس یا بیماری اعصاب حرکتی است؛ او هر سه شنبه با موری در کتابخانه اش دیدار می کند؛ دست مثل دوران دانشگاه. رابطۀ بازسازی شدۀ آنها به “کلاس” نهایی تبدیل می شود: کلاس درس چگونه زندگی کردن.
   
  پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   


  ۸۲٫ «زمین کوچک خدا» اثر ارسکین کالدوِل

  این رمان نیز مانند”جادۀ تنباکو” به زوال نهایی یک خانوادۀ فقیر سفید پوست در روستا های جورجیا می پردازد. خانوادۀ والدن، به توصیۀ ریش سفیدشان تای تای، زمینشان را در جستجوی طلا حفر می کنند. مشکلات اخلاقی و خیانت منجر به قتلی در این خانواده شده و خانواده کاملاً از هم می پاشد. در مقابل این تلاش وسوسه آمیز والدن ها، از داستان داماد تای تای آگاه می شویم، کارگر کارخانۀ پنبه در یکی از شهرهای همسایه که در طی یک اعتصاب کشته می شود. «زمین کوچک خدا» که اولین بار در سال ۱۹۳۳ منتشر شد، توسط کمیتۀ ادبی جورجیا سانسور و در بوستون ممنوع شد و زمانی، با چاپ بیش از ده میلیون نسخه، صدر نشین فهرست کتاب های پرفروش بود.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۳٫ «به ندای قلبت گوش بده» اثر سوزانا تامارو

  «به ندای قلبت گوش بده» کتاب پر فروش بین المللی، رمان تلخ و شیرین و دلگرم کننده ای است که چند نسل را پوشش می دهد و حقیقت هایی جهانی در مورد زندگی، عشق و هر آنچه در درون هر یک از ما قرار دارد، برایمان آشکار می کند. این کتاب نخست در ایتالیا منتشر شد و جایزۀ مطلوب “زن شهر رم”را دریافت کرد؛ و قبل از این که در فهرست پرفروش های اروپا قرار بگیرد بیشتر از ۸۰۰۰۰۰ نسخه فقط در آن کشور فروخت.
  داستان در اواخر پاییز سال ۱۹۹۲ اتفاق می کند، زن سالخوردۀ ایتالیایی، با آگاهی از نزدیک شدن زمان مرگ، تصمیم می گیرد برای نوۀ دخترش که اکنون بزرگ شده و در آمریکا زندگی می کند نامه ای بنویسد. از تفکرات سیار این زن، ما شاهد نمایان شدن شادی ها، غم ها، افسوس ها و همۀ جنبه های یک زندگی هستیم. و از خلال چشمان یک زن نزدیک به پایان روز های زندگی اش، می فهمیم که تجربۀ زندگی چه به او آموخته است: این که مهم نیست سهم ما از زندگی چیست، باید به درون خود بنگریم و شجاعت پیروی از ندای قلبمان را به دست بیاوریم.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۴٫ «بیگانگان» اثر اس. ای. هینتون

  به عقیدۀ پونی بوی، دو نوع آدم در دنیا وجود دارند: گریسرها و سوش ها. سوش ها پول دارند، می توانند تقریباً همیشه و همه جا قصر در بروند و اعتماد به نفسشان سر به فلک می زند. بر عکس، گریسر ها همیشه در حاشیه زندگی می کنند و باید مراقبت پشت سرشان باشند. پونی بوی یک گریسر است و همیشه به آن افتخار می کند، حتی حاضر است به خاطر دوستان خود، با یک دسته سوش درگیر شود؛ تا این که یک شب وحشتناک، دوستش جانی یک سوش را می کشد. این قتل پونی بوی را آزرده می کند و باعث می شود دنیای دو شاخه ای او فرو بریزد و یاد بگیرد که رنج رنج است، چه برای یک سوش، چه برای یک گریسر.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۵٫ «چارلی و کارخانۀ شکلات سازی» اثر رولد دال

  نسخۀ جدید رمان با ارزش دال، با طرح جلدی مربوط به اقتباس شگفت انگیز تیم برتون از این داستان و هشت صفحۀ تمام رنگی از عکس های فیلم، کامل تر از قبل به نظر می رسد.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۶٫ «جنگل نروژی» اثر هاروکی موراکامی

  تورو، یک دانشجوی جوان آرام و به شدت جدی در توکیو، به نائوکو، زن جوان زیبا و درون گرا، علاقمند است؛ اما اشتیاق دو طرفۀ آنها تحت تأثیر مرگ غم انگیز بهترین دوست آنها در سالهای پیش است. تورو کم کم به زندگی دانشگاهی و تنهایی و انزوای آن عادت می کند، اما فشار ها و مسئولیت های زندگی برای نائوکو تحمل ناپذیر می شود. همچنان که او در دنیای خود فرو می رود، تورو دوباره با دیگران ارتباط برقرار می کند و مجذوب زن جوانی به شدت مستقل و با نشاط می شود.
  «جنگل نروژی»، داستانی تکان دهنده از بلوغ عاطفی یک دانشجو، ما را به مکان دوردست اولین عشق خالی از امید و قهرمان وار یک مرد جوان می برد.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۷٫ «پِیتون پلِیس» اثر گریس متالیس

  «پیتون پلیس»، که اولین بار در سال ۱۹۵۶ منتشر شد، از اغراض نفسانی، دروغ ها و بی رحمی هایی که زیر پوستۀ یک شهر دلربا در حال جوشیدن است، پرده بر می دارد. سه زن در مرکز این داستان هستند که هر یک رازی را پنهان کرده اند: کانستنس مکنزی، زن خانه دار نا امید؛ دختر او آلیسون، که رویاهایش در این شهر کوچک با ذهن های کوچک خاموش شده؛ و سلنا کراس، دوست او از آن سوی جاده. «پیتون پلیس» با رازها، روابط و دورویی های این شهر کوچک در نیو همپشیر، آمریکا را شگفت زده کرد. بی پرده، قانع کننده، و به طرز عجیبی ادبی.. آمیزۀ فریبنده و کنجکاوی برانگیزی از زندگی های مخفی، مستی عمومی، سقط جنین و آدم کشی … نمونۀ رسوایی آور یک بیهوده سرا.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۸٫ «تلماسه» اثر فرانک هربرت

  «تلماسه» در آینده ای دور در میان یک امپراتوری وسیع فئودال بین ستاره ای می گذرد که در آن سلسله های سیاره ای به دست کاخ های اشرافی اداره می شوند که خود پیرو کاخ پادشاهی کورینو هستند. داستان این رمان دربارۀ پال اتریدز جوان (وارث مسلم دوک لتو اتریدز و وارث کاخ اتریدز) است که به همراه خانواده اش نظارت بر سیارۀ بیابانی آراکیس، تنها منبع ترکیب “ادویه”، مهم ترین و با ارزش ترین مادۀ کهکشان، را قبول می کنند. این داستان کنش های متقابل چند لایۀ سیاست، مذهب، بوم شناسی، فناوری و احساسات انسانی را به هنگام رویارویی نیروهای امپراتوری برای نظارت بر آراکیس، آشکار می کند.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۸۹٫ «طاعون» اثر آلبر کامو

  «طاعون»، داستان مسحور کننده از وحشت تسلی ناپذیر انسانی، بقا، انعطاف پذیری، و راه های رویارویی نوع بشر با مرگ، همزمان رمانی با پرداخت استادانه، فصاحت ظریف و کمرنگ با طرحی حماسی و تمثیلی با طنین اخلاقی ابدی است که عمیقاً با روزگار ما تناسب دارد. در اوران، شهری ساحلی در شمال آفریقا، نشانه هایی از طاعون دیده می شود که مردم توجهی به آن نمی کنند. با گذشت زمان، تبدیل به واقعیتی حاضر و همه جایی می شود که تمام نشانه های گذشته را محو می کند و قربانیان خود را به نهایتی کمابیش غیر زمینی از رنج، دیوانگی و دلسوزی می کشاند.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۰٫ «دیگر انسان نیستیم» اثر اُسامو دازائی

  «دیگر انسان نیستیم» اثر اسامو دازای، دومین رمان این نویسندۀ پیشرو ژاپن پس از جنگ، داستان تند و تلخ و فریبندۀ مرد جوانی است که بین فروپاشی سنت های یک خانوادۀ اشرافی شمال ژاپن و تأثیر تفکرات غربی گرفتار شده است. در پایان، او خود را فردی “نا شایسته برای انسان بودن” (ترجمۀ دقیق عنوان ژاپنی) احساس می کند.
  دانلد کین، مترجم این کتاب و رمان اول دازایی «خورشید در حال غروب» به انگلیسی، دربارۀ کار این نویسنده گفته است: “دنیای او… یادآور چخوف یا شاید فرانسۀ پس از جنگ است… اما حساسیتی ژاپنی در انتخاب و معرفی متریال وجود دارد. رمان های دازای همزماندر بیان غربی فوراً قابل فهم اند و کاملاً بی شباهت به هر کتاب غربی هستند.” سبک نگارش او به نوعی یادآور رمبو است، در حالی که او خود نیای یوکیو میشیما نامیده شده است.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۱٫ «میمون برهنه: مطالعۀ یک جانورشناس دربارۀ حیوان انسانی» اثر دزموند موریس

  این کار به یک معیار برای انسان شناسی عمومی و روانشناسی تبدیل شده است. دزموند هریس جانور شناس در این کتاب کلاسیک که اولین بار در سال ۱۹۶۷ منتشر شد، انسان را فقط یکی از گونه های جانوری در نظر گرفته است. با مشخصات انسان واقعی آشنا شوید: خویشاوند میمون ها، که روکش خود را برداشته است، به طوری که شاهد محبت کردن، عشق ورزیدن، خوابیدن، تعامل با دیگران، آراستن خود و بازی کردن او هستیم. «میمون برهنه» انسان را نه فرشته ای سقوط کرده، بلکه میمونی مترقی معرفی می کند که انعطاف پذیری، انرژی و قوۀ تخیل حیرت انگیزی دارد که حتی با وجود این ویژگی ها در معرض خطر فراموش کردن خاستگاه خود است.
  «میمون برهنه»، با بینش های نافذ خود دربارۀ خاستگاه انسان ها، زندگی جنسی، عادت ها و پیوند های حیرت انگیز ما به امپراتوری حیوانات، نقطۀ تحولی است که هم ناراحت کننده است و هم مجاب کننده و ماندگار.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۲٫ «پل های مدیسون کانتی» اثر رابرت جیمز والر

  «پل های مدیسون کانتی»، داستان رابرت کینکِید، عکاس و مردیآزاد و مستقل در جستجوی پل های سر پوشیدۀ مدیسون کانتی، و فرانسیسکا جانسون، زن مزرعه داری در انتظار تحقق رویای کودکی، آرزوهای مردان و زنان در هر جا سخن می گوید و به ما نشان می دهد که دوست داشتن و دوست داشته شدن شدید و تکرار ناپذیر چیست.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۳٫ «انسان در جستجوی معنا» اثر ویکتور ای. فرانکل

  خاطرات ویکتور فرانکل روانپزشک، با توصیف زندگی در اردوگاه مرگ نازی و درس های آن برای بقای معنوی، نسل ها خواننده را میخکوب کرده است. فرانکل، بین سال های ۱۹۴۳ و ۱۹۴۵، در چهار اردوگاه مختلف کار کرده است، از جمله آشوویتز که والدین، برادر و همسر باردارش را در آن از دست داد. فرانک، بر اساس تجربۀ خود و دیگرانی که بعد ها در پیشۀ خود با آنها سر و کار داشته، استدلال می کند که ما نمی توانیم از رنج کشیدن فرار کنیم، اما می توانیم انتخاب کنیم چگونه با آن کنار بیاییم، در آن معنایی بیابیم و با هدفی جدید پیش برویم. نظریۀ فرانکل- معروف به لوگوتراپی، برگرفته از واژۀ یونانی لوگو (“معنا”)- معتقد است که اولین انگیزۀ ما در زندگی لذت – آن گونه که فروید می گوید – نیست، بلکه کشف و دنبال کردن آن چیزی است که ما شخصاً آن را معنادار می دانیم.
  به هنگام مرگ فرانکل در سال ۱۹۹۷، «انسان در جستجوی معنا» بیش از ۱۰ میلیون جلد در بیست و چهار زبان فروخته بود. در سال ۱۹۹۱یک نظر سنجی از خوانندگان توسط کتابخانۀ کنگره به عمل آمد که از خوانندگان خواسته شد، یک “کتاب که در زندگی شان تفاوتی ایجاد کرده است” نام ببرند؛ بر اساس این نظر سنجی، «انسان در جستجوی معنا» بین ده کتاب اول از تأثیر گذارترین آثار در آمریکا قرار گرفت.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۴٫ «کمدی الهی» اثر دانته آلیگیری

  «کمدی الهی» در جنگلی تاریک در روز جمعۀ قبل از عید پاک سال ۱۳۰۰ آغاز می شود. این کتاب به سفری می پردازد که با بازسازی عمیق اوج و فرود های تجربۀ بشری، به کلیدی تبدیل شده است که تمدن غربی با آن به جستجوی حل معمای هویت خویش پرداخته است.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۵٫ «همه چیز در هم می شکند» اثر چینوا آچبه

  «همه چیز در هم می شکند» دو داستان هم پوشاننده و در هم تابیده را روایت می کند که هر دو در مورد اوکونکوو، یک “مرد قوی”از روستای ایبو در نیجریه است. داستان اول از دست رفتن محبوبیت اوکونکوو با دنیای قبیله ای محل زندگی او را ترسیم می کند، با خط داستان کلاسیک نابش و زیبایی ساده و مختصری که با حکایتی قدرتمند دربارۀ نبرد دیرین بین فرد و جامعه برای ما پدید می آورد.
  داستان دوم، که به همان اندازه که اولی قدیمی است، این یکی مدرن است، و کتاب را تا سطحی تراژیک بالا می برد،  به برخورد فرهنگ ها و نابودی دنیای اوکونکوو به خاطر از راه رسیدن تجاوزکارانۀ مبلغین مذهبی اروپایی مربوط می شود. این دو درام همزاد بسیار هماهنگ هستند و با نوعی آگاهی که می تواند همزمان زندگی طبیعت، تاریخ انسان و اضطرار های مرموز روح را در بر بگیرد، متعادل شده اند. «همه چیز در هم شکست» روشنگرانه ترین و پایدار ترین بنایی است که از تجربۀ آفریقای مدرن داریم، چنان که گویی از درون آفریقا شاهد آن بوده ایم.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۶٫ «پیامبر» اثر خلیل جبران

  «پیامبر»، شاهکار خلیل جبران، یکی از محبوب ترین کلاسیک های زمان ما است. این کتاب در سال ۱۹۲۳ منتشر شد، به بیش از بیست زبان ترجمه شده و فقط در آمریکا بیشتر از نه میلیون نسخه فروش داشته است.
  «پیامبر» مجموعه ای از مقالات شاعرانه است که فلسفی، معنوی و بالاتر از همه، الهام بخش هستند. تفکرات جبران به بیست و هشت فصل تقسیم بندی شده که موضوعات گسترده ای مانند عشق، ازدواج، فرزندان، بخشش، خوردن و آشامیدن، کار، شادی و غم، مسکن، لباس، خرید و فروش، جنایت و مجازات، قانون، آزادی، عقل و احساس، درد، خود آگاهی، آموزش، دوستی، صحبت کردن، زمان، نیکی و بدی، دعا، لذت، زیبایی، دین و مرگ را در بر می گیرد.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۷٫ «جن گیر» اثر ویلیام پیتر بلتی

  شاهکار هیجان انگیز ویلیام پیتر بلتی دربارۀ ایمان و جن زدگی، چهار دهه بعد از این که کشور آمریکا و بعد دنیا را تکان داد، با شکلی نیرومند تر باز می گردد. این رمان خشن و کفر آمیز، تکان دهنده و ترسناک، تمثیل مدرنی از خیر و شر و شاید ترسناک ترین رمانی است که تا به حال نوشته شده است.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۸٫ «گروفالو» اثر جولیا دانلدسن

  این کتاب داستانی قافیه دار دربارۀ یک موش و یک هیولا است. موش کوچولو برای پیاده روی به یک جنگل خطرناک می رود. او برای ترساندن دشمنانش، داستان هایی از موجودی خیالی به نام گروفالو اختراع می کند. می توانید تعجب او را وقتی که گروفالوی واقعی را می بیند، تصور کنید؟
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۹۹٫ «تبصرۀ ۲۲» اثر جوزف هلر

  یوسارین، توپچی بی همتا و اهل تمارض، قهرمانی با نقشه های بی اندازه نوآورانه برای نجات خود از اتفاقات جنگ، شخصیت مرکزی «تبصرۀ ۲۲» است. مشکل او سرهنگ کچکارت است که همیشه تعداد مأموریت های مردانی را که باید برای انجام خدمت خود پرواز کنند، بالا می برد.
   
  با این حال اگر یوسارین هر گونه تلاشی برای معاف کردن خود از مأموریت های خطرناک انجام دهد، به دام جنبش پیمان بزرگ وفاداری، قانون اداری که عنوان کتاب از آن گرفته شده است، می افتد: اگر مردی داوطلبانه به پرواز در مأموریت های جنگی خطرناک ادامه دهد، نا سالم تشخیص داده می شود، اما اگر درخواست رسمی لازم برای برکناری از چنین مأموریتی را تنظیم نماید، همین عمل ارائۀ درخواست ثابت می کند که او سالم است و بنابراین، مشمول برکناری نمی باشد.
   
   پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5)
   

  ۱۰۰٫ «سوراخ سوزن» اثر کن فولت

  یک جاسوس دشمن از راز بزگ ترین فریب متفقین باخبر است، یک اشراف زادۀ درخشان و قاتلی بی رحم – با اسم رمز “سوزن”- که کلید پیروزی نهایی نازی ها را در دست دارد. تنها یک نفر بر سر راه او قرار دارد: یک زن انگلیسی تنها در جزیره ای دور افتاده، که به تازگی به این قاتل که به طرز مرموزی وارد زندگی اش شده، اظهار عشق می کند.
  در این شاهکار بی همتا و فراموش نشدنی کن فولت، سرشار از تعلیق، دسیسه و نقشۀ خیانت آمیز و خطرناک قلب آدمی، همه چیز به نتیجه ای وحشتناک ختم خواهد شد.
   
  پرفروش ترین کتاب ها در طول تاریخ (5) 
  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  پیشخوان روزنامه
  پربیننده ترین ها
 • 24 ساعت گذشته
 • هفته گذشته
 • ماه گذشته
 • آخرین خبر
  تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
  شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده حامی معلولین کشور
  طراحی سایت سئو